09352340331
Názov produktu: Han PP PFT plastic rect. QL power 1,5mm²
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
28.06€ / KS
s DPH: 34.51€Connectors
Han-Quick Lock® termination
Rated current: 16 A
Contacts: 5
Copper alloy
PushPull
Material: Thermoplastic
Degree of protection: IP65
IP67
Han-Quick Lock® termination
Rated current: 16 A
Contacts: 5
Copper alloy
PushPull
Material: Thermoplastic
Degree of protection: IP65
IP67
| Contact type | Other |
| Number of poles | 5 |
| Rated current In | 16 A |
| Rated voltage | 690 V |
| Rated surge voltage | 8 kV |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 1.5 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 1.5 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 1.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1.5 mm² |
| Type of electric connection | Spring clamp connection |
| Material of contact surface | Silver |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material insulation body | Other |
| Material housing | Plastic |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Push Pull |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| With protective conductor | false |
| Operating temperature | 70 °C |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 |
| EMC-version | false |
| Position cable feed | Other |

