09461954400
Názov produktu: PP Metal 4 pol 48/12A HARTING
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
39.41€ / KS
s DPH: 48.47€Connectors
Crimp termination
Rated current: 12 A
Contacts: 4
PushPull
Material: Metal
Degree of protection: IP65
Crimp termination
Rated current: 12 A
Contacts: 4
PushPull
Material: Metal
Degree of protection: IP65
| Contact type | Other |
| Number of poles | 4 |
| Rated current In | 12 A |
| Rated voltage | 48 V |
| Rated surge voltage | 1.5 kV |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 2.5 mm² |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| Material of contact surface | Other |
| Material contact | Other |
| Material insulation body | Other |
| Material housing | Other |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Push Pull |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 70 °C |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 |
| EMC-version | false |
| Position cable feed | Other |

