09354340441
Názov produktu: Han PP Power L Met plug var cod 6-10mm
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
27.41€ / KS
s DPH: 33.71€Connectors
Spring clamp termination
Rated current: 16 A
Contacts: 5
Copper alloy
Sn over Ni
Termination side
Au over Ni
Mating side
PushPull
Material: Zinc die-cast
Nickel plated
Degree of protection: IP65
IP67
Spring clamp termination
Rated current: 16 A
Contacts: 5
Copper alloy
Sn over Ni
Termination side
Au over Ni
Mating side
PushPull
Material: Zinc die-cast
Nickel plated
Degree of protection: IP65
IP67
| Contact type | Other |
| Number of poles | 5 |
| Rated current In | 16 A |
| Rated voltage | 24 V |
| Rated surge voltage | 4 kV |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 2.5 mm² |
| Type of electric connection | Spring clamp connection |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material insulation body | Polyamide (PA) |
| Material housing | Zinc |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Push Pull |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| With protective conductor | false |
| Operating temperature | 70 °C |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 |
| EMC-version | false |
| Position cable feed | Other |

