09352610401
Názov produktu: Han PP Signal 10-pole plug set, metal
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
45.57€ / KS
s DPH: 56.05€Connectors
Crimp termination
Rated current: 5 A
Contacts: 10
PushPull
Material: Zinc die-cast
Nickel plated
Degree of protection: IP65
IP67
Crimp termination
Rated current: 5 A
Contacts: 10
PushPull
Material: Zinc die-cast
Nickel plated
Degree of protection: IP65
IP67
| Contact type | Other |
| Number of poles | 10 |
| Rated current In | 5 A |
| Rated voltage | 50 V |
| Rated surge voltage | 1.5 kV |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.82 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 0.82 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 0.82 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.82 mm² |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| Material of contact surface | Other |
| Material contact | Other |
| Material insulation body | Other |
| Material housing | Zinc |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Push Pull |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 85 °C |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 |
| EMC-version | true |
| Position cable feed | Other |

