09352260311
Názov produktu: 0
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
51.36€ / KS
s DPH: 63.17€Connectors
Solder termination
Rated current: 1.75 A
Material: Zinc die-cast
Nickel plated
Degree of protection: IP67
Solder termination
Rated current: 1.75 A
Material: Zinc die-cast
Nickel plated
Degree of protection: IP67
| Contact type | Other |
| Rated current In | 1.75 A |
| Rated voltage | 50 V |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.32 mm² |
| Connectable conductor cross section fine-strand with cable end sleeve | 0.32 mm² |
| Connectable conductor cross section solid-core | 0.32 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.32 mm² |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Material contact | Other |
| Material insulation body | Other |
| Material housing | Zinc |
| Coating housing | Other |
| Locking mechanism | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 70 °C |
| Degree of protection (IP), mounted | IP67 |
| EMC-version | true |
| Position cable feed | Other |

