09455511128
Názov produktu: RJInd 8-ports RJ45 PCB jack THT
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
12.62€ / KS
s DPH: 15.52€Connectors
Female
RJ45
Angled
8 ports
Wave soldering termination
Rated current: 1.5 A
Contacts: 8
Female
RJ45
Angled
8 ports
Wave soldering termination
Rated current: 1.5 A
Contacts: 8
| Contact type | Other |
| Number of poles | 8 |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 1.5 A |
| Rated voltage | 125 V |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Other |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Operating temperature | 85 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

