09692822550
Názov produktu: D SUB MIXED MA HV_CRIMP_S4
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
15.46€ / KS
s DPH: 19.02€Crimp contact
Straight
Operating current: ≤10 A
Male
Copper alloy
1.3 µm Au / 1.3 µm Au (mating side / termination side)
Conductor cross-section: 0.05 ... 0.25 mm²
AWG 30 ... AWG 24
Straight
Operating current: ≤10 A
Male
Copper alloy
1.3 µm Au / 1.3 µm Au (mating side / termination side)
Conductor cross-section: 0.05 ... 0.25 mm²
AWG 30 ... AWG 24
| Contact type | Pin |
| Max. rated current of one contact | 10 A |
| Ambient temperature | -55 ... 125 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.05 ... 0.25 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.05 ... 0.25 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 1.5 mm |
| Type of contact | Turned (lathe) |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Nickel/gold |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

