09691815422
Názov produktu: DSUB FE STR SOLDER CONTACT 3A POWER
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
4.40€ / KS
s DPH: 5.41€Solder contact
Straight
Operating current: ≤30 A
Female
Copper alloy
0.76 µm Au / 5 µm Sn (mating side / termination side)
Conductor cross-section: 3.8 ... 10.75 mm²
AWG 12 ... AWG 10
Straight
Operating current: ≤30 A
Female
Copper alloy
0.76 µm Au / 5 µm Sn (mating side / termination side)
Conductor cross-section: 3.8 ... 10.75 mm²
AWG 12 ... AWG 10
| Contact type | Bus |
| Max. rated current of one contact | 30 A |
| Ambient temperature | -55 ... 155 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 2.5 ... 6 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 2.5 ... 6 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 7.5 mm |
| Type of contact | Turned (lathe) |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Other |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

