10360070001
Názov produktu: Han Ex Q7 Kit HBM/HTE-M20
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
71.52€ / KS
s DPH: 87.97€Connector sets
Crimp termination
Rated current: 10 A
Contacts: 7
Size: 3 A
Single locking lever
Top entry
1x M20
Material: Zinc die-cast
Powder-coated
Degree of protection: IP67
with seal screw 09 20 000 9918
Crimp termination
Rated current: 10 A
Contacts: 7
Size: 3 A
Single locking lever
Top entry
1x M20
Material: Zinc die-cast
Powder-coated
Degree of protection: IP67
with seal screw 09 20 000 9918
| Number of poles | 7 |
| Rated current In | 10 A |
| Rated voltage | 90 V |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| Material of contact surface | Other |
| Material contact | Other |
| Material insulation body | Polycarbonate (PC) |
| Material housing | Zinc |
| Coating housing | Powder coating |
| Locking mechanism | Single locking lever |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Operating temperature | 40 °C |
| EMC-version | false |
| Number of conduit inlets | 1 |

