19000005098
Názov produktu: Cable clamp M40, 22-32mm, brass, IP 68
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 1KS
29.46€ / KS
s DPH: 36.24€Cable gland
M40
Clamping range: 22 ... 32 mm
Material (cable glands): Brass
Material (clamping ring): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 50
M40
Clamping range: 22 ... 32 mm
Material (cable glands): Brass
Material (clamping ring): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 50
| Wrench width | 50 mm |
| Hexagon angular dimension | 55 mm |
| Suitable for cable diameter | 32 mm |
| Material | Metal |
| Surface protection | Nickel-plated |
| Halogen free | false |
| Degree of protection (IP) | IP68 |
| Colour | Other |
| Operating temperature | 100 °C |

