19000005030
Názov produktu: Han CGM-M M16x1,5 D. 5-10mm
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
5.41€ / KS
s DPH: 6.65€Cable gland
M16
Clamping range: 5 ... 10 mm
Material (cable glands): Brass
Material (clamping ring): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 20
M16
Clamping range: 5 ... 10 mm
Material (cable glands): Brass
Material (clamping ring): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 20
| Wrench width | 20 mm |
| Hexagon angular dimension | 22.2 mm |
| Suitable for cable diameter | 10 mm |
| Material | Metal |
| Surface protection | Nickel-plated |
| Halogen free | false |
| Degree of protection (IP) | IP68 |
| Colour | Other |
| Operating temperature | 100 °C |

