09330009996
Názov produktu: Han E LP-Adapter
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
3.69€ / KS
s DPH: 4.54€Accessories
PCB adapter
In the Han E® crimp insert
Rated current: 16 A
Polycarbonate (PC)
PCB adapter
In the Han E® crimp insert
Rated current: 16 A
Polycarbonate (PC)
| Contact type | Pin |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 16 A |
| Rated voltage | 500 V |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Other |
| Material insulation body | Polycarbonate (PC) |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

