19000005180
Názov produktu: Cable clamp M20, 5-9mm, plastic, IP 68
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 15KS
2.17€ / KS
s DPH: 2.67€Cable gland
M20
Clamping range: 5 ... 9 mm
Material (cable glands): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 24
M20
Clamping range: 5 ... 9 mm
Material (cable glands): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 24
| Wrench width | 24 mm |
| Hexagon angular dimension | 26.4 mm |
| Suitable for cable diameter | 9 mm |
| Material | Plastic |
| Surface protection | Other |
| Halogen free | false |
| Degree of protection (IP) | IP68 |
| Colour | Grey |
| Operating temperature | 100 °C |

