19000005082
Názov produktu: Cable clamp M20, 6-12mm, brass, IP 68
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
5.16€ / KS
s DPH: 6.35€Cable gland
M20
Clamping range: 6 ... 12 mm
Material (cable glands): Brass
Material (clamping ring): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 22
M20
Clamping range: 6 ... 12 mm
Material (cable glands): Brass
Material (clamping ring): Polyamide (PA)
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Wrench size: 22
| Wrench width | 22 mm |
| Hexagon angular dimension | 24.4 mm |
| Suitable for cable diameter | 12 mm |
| Material | Metal |
| Surface protection | Nickel-plated |
| Halogen free | false |
| Degree of protection (IP) | IP68 |
| Colour | Other |
| Operating temperature | 100 °C |

