09110006174
Názov produktu: Han TC350 PE male contact 70 mm²
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
68.04€ / KS
s DPH: 83.69€PE contact
Operating current: ≤350 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 70 mm²
Operating current: ≤350 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 70 mm²
| Contact type | Pin |
| Max. rated current of one contact | 350 A |
| Ambient temperature | -40 ... 125 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 70 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 70 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 28 mm |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Silver |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

