09110006156
Názov produktu: Han 1 HC - contact male
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
69.21€ / KS
s DPH: 85.13€PE contact
Operating current: ≤350 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 35 ... 70 mm²
Operating current: ≤350 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 35 ... 70 mm²
| Contact type | Pin |
| Max. rated current of one contact | 350 A |
| Ambient temperature | -40 ... 125 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 35 ... 70 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 35 ... 70 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 19 mm |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Silver |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

