09110006150
Názov produktu: Han TC200 male contact 16mm²
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
13.27€ / KS
s DPH: 16.32€Crimp contact
Operating current: ≤200 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 16 mm²
Operating current: ≤200 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 16 mm²
| Contact type | Pin |
| Max. rated current of one contact | 200 A |
| Ambient temperature | -40 ... 125 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 16 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 16 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 18.5 mm |
| Type of contact | Turned (lathe) |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Silver |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

