09110006126
Názov produktu: Han TC250 male contact 25mm²
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
28.28€ / KS
s DPH: 34.78€Crimp contact
Operating current: ≤250 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 25 mm²
Operating current: ≤250 A
Male
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 25 mm²
| Contact type | Pin |
| Max. rated current of one contact | 250 A |
| Ambient temperature | -40 ... 125 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 25 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 25 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 22 mm |
| Type of contact | Turned (lathe) |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Silver |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

