09700142613
Názov produktu: Han STAF MALE INSERT SOLDER
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
11.34€ / KS
s DPH: 13.95€Inserts
Solder termination
Female
Polyamide (PA)
Black
Rated current: 10 A
Size: 10 A
Contacts: 14
Conductor cross-section: 2.5 mm²
Copper alloy
Silver plated
Solder termination
Female
Polyamide (PA)
Black
Rated current: 10 A
Size: 10 A
Contacts: 14
Conductor cross-section: 2.5 mm²
Copper alloy
Silver plated
| Number of power contacts | 14 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 14 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -40 ... 100 °C |
| Rated voltage | 25 V |
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 2.5 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | HB |
| With protective conductor | false |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

