09700062813
Názov produktu: Staf 06 Pos. F Insert Screw
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 7KS
8.74€ / KS
s DPH: 10.75€Inserts
Screw termination
Male
Polyamide (PA)
Black
Rated current: 10 A
Size: 3 A
Contacts: 6
Conductor cross-section: 1.5 mm²
Copper alloy
Silver plated
Screw termination
Male
Polyamide (PA)
Black
Rated current: 10 A
Size: 3 A
Contacts: 6
Conductor cross-section: 1.5 mm²
Copper alloy
Silver plated
| Number of power contacts | 6 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 6 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -40 ... 100 °C |
| Rated voltage | 25 V |
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Screw connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 1.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1.5 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | HB |
| With protective conductor | false |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

