09120213101
Názov produktu: Han Q High Density -F-
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 9KS
10.06€ / KS
s DPH: 12.37€Part number: 09 12 021 3101
Inserts
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 6.5 A
Size: 3 A
Contacts: 21
Conductor cross-section: 0.09 ... 0.56 mm²
Inserts
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 6.5 A
Size: 3 A
Contacts: 21
Conductor cross-section: 0.09 ... 0.56 mm²
| Number of power contacts | 21 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 21 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 6.5 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 50 V |
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.09 ... 0.56 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.09 ... 0.56 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | false |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
Súvisiace produkty
09120213001
Názov produktu: Han Q High Density -M-
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
9.64€ s DPH: 11.86€
09670005476
Názov produktu: D SUB FE turned contact_AWG 22-26_PL1
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
1.25€ s DPH: 1.54€
09670007476
Názov produktu: D SUB FE turned contact_AWG 24-28_PL1
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
1.25€ s DPH: 1.54€
09670008476
Názov produktu: D-Sub, FE AWG 20-24 crimp cont
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
1.25€ s DPH: 1.54€

