09120123102
Názov produktu: Han Q12-F for PCB-Adapter
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
10.83€ / KS
s DPH: 13.32€Inserts
Solder termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 7.5 A
Size: 3 A
Contacts: 12
Solder termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 7.5 A
Size: 3 A
Contacts: 12
| Number of power contacts | 12 |
| Contact insert without contacts | true |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 12 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 7.5 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 250 V |
| Rated surge voltage | 4 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| With wire protection | false |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

