09120073101
Názov produktu: Han Q 7/0-female
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 10KS
9.34€ / KS
s DPH: 11.49€Part number: 09 12 007 3101
Inserts
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 3 A
Contacts: 7
Conductor cross-section: 0.14 ... 2.5 mm²
Inserts
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 3 A
Contacts: 7
Conductor cross-section: 0.14 ... 2.5 mm²
| Number of power contacts | 7 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 7 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 400 V |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.14 ... 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.14 ... 2.5 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
Súvisiace produkty
09150006201
Názov produktu: Han D F Crimp Contact Ag AWG 16
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
0.77€ s DPH: 0.95€
09150006206
Názov produktu: Han D F Crimp Contact Ag
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
0.77€ s DPH: 0.95€
09152006223
Názov produktu: Han D F crimp contact 0,5 mm² Au/HMC
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
2.42€ s DPH: 2.98€
19200031250
Názov produktu: Han A Base Surface 1 Lever 1 Entry M20
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
10.63€ s DPH: 13.07€
19200031440
Názov produktu: Han A Hood Top Entry 2 Pegs M20
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
5.67€ s DPH: 6.97€

