09120033152
Názov produktu: Han Q3/0-f-crimp HV
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
13.41€ / KS
s DPH: 16.49€Inserts
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 40 A
Size: 3 A
Contacts: 3
Conductor cross-section: 1.5 ... 10 mm²
Crimp termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 40 A
Size: 3 A
Contacts: 3
Conductor cross-section: 1.5 ... 10 mm²
| Rated surge voltage | 8 kV |
| Rated current In | 40 A |
| Contact design | Socket |
| max. connectable conductor cross-section multiple wire | 10 mm² |
| min. connectable conductor cross-section multiple wire | 1.5 mm² |
| wire protection present | No |
| PE connection present | Yes |
| Min. operating temperature | -40 °C |
| Max. operating temperature | 125 °C |
| material connector of connector insert | Thermoplast |
| Product type | Han Q3/0-f-crimp HV |
| product article number of manufacturer | 09 12 003 3152 |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Brand | Han® Q |
| Application standards | EN 60664-1 |
| Conductor connection method | crimp connection |
| Size | 3 A |
| Insertion cycles, min. | 500 |
| Number of power contacts | 3 |
| Pole number | 3 |
| Manufacturer product description | Inserts, Crimp termination, Female, Polycarbonate (PC), RAL 7032 (pebble grey), Rated current |
| Degree of soiling | 3 |
| certificate/approval | 0 |
| Combustibility class | V0 |
| Max. line cross section, flexible | 10 mm² |
| Min. line cross section, flexible | 1.5 mm² |
| rated voltage | 830 V |

