09120012662
Názov produktu: Han Q1/0-M/M with housing (HBMA, red)
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
49.73€ / KS
s DPH: 61.17€Connector sets
Axial screw termination
Male
Rated current: 100 A
Contacts: 1
Copper alloy
Silver plated
Bulkhead mounted housing
Size: 3 A
Single locking lever
Material: Zinc die-cast
Powder-coated
Axial screw termination
Male
Rated current: 100 A
Contacts: 1
Copper alloy
Silver plated
Bulkhead mounted housing
Size: 3 A
Single locking lever
Material: Zinc die-cast
Powder-coated
| Type of interlock | Longitudinal strap |
| Design of housing surface | powder-coated |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Rated current In | 100 A |
| seal present | Yes |
| Contact design | Pin |
| Material of the contact coat | Silver |
| Material of the contact | Other copper alloys |
| Min. operating temperature | -40 °C |
| Max. operating temperature | 125 °C |
| product article number of manufacturer | 09 12 001 2662 |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Brand | Han® Q |
| Application standards | EN 60664-1 |
| Conductor connection method | Axial screw connection |
| Manufacturer product description | Han Q1/0-M/M with housing (HBMA, red) |
| certificate/approval | 0 |
| Combustibility class | V0 |
| material of housing | Zink print cast |
| material of insulation | Polycarbonate |
| Locking present | Yes |
| rated voltage | 400 V |

