09140273113
Názov produktu: Han HD shielded module female
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
64.04€ / KS
s DPH: 78.77€Han® High density shielded module
Crimp termination
Female
Contacts: 27
+ shielding
Conductor cross-section: 0.13 ... 0.33 mm²
Rated current: 2 A
Liquid crystal polymer (LCP)
Crimp termination
Female
Contacts: 27
+ shielding
Conductor cross-section: 0.13 ... 0.33 mm²
Rated current: 2 A
Liquid crystal polymer (LCP)
| Number of power contacts | 27 |
| Contact insert without contacts | true |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 27 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 2 A |
| Operating temperature | -40 ... 85 °C |
| Rated voltage | 16 V |
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.13 ... 0.33 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.13 ... 0.33 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

