09140173101
Názov produktu: Han DDD module, crimp female
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 27KS
4.12€ / KS
s DPH: 5.07€Han® DDD module
Crimp termination
Female
Contacts: 17
Conductor cross-section: 0.14 ... 2.5 mm²
Rated current: 10 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Crimp termination
Female
Contacts: 17
Conductor cross-section: 0.14 ... 2.5 mm²
Rated current: 10 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
| Number of power contacts | 17 |
| Contact insert without contacts | true |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 17 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 160 V |
| Rated surge voltage | 2.5 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.14 ... 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.14 ... 2.5 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

