09140124512
Názov produktu: Han 12 Mod bu-c Koax
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
15.88€ / KS
s DPH: 19.53€Han® Multi module
acc. to DIN 41626
Female
Contacts: 12
Rated current: 1.5 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
acc. to DIN 41626
Female
Contacts: 12
Rated current: 1.5 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
| Number of power contacts | 12 |
| Contact insert without contacts | true |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 12 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 1.5 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 50 V |
| Type of electric connection | Other |
| With wire protection | false |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

