09140093101
Názov produktu: Han D-Sub module, crimp female
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 5KS
17.79€ / KS
s DPH: 21.88€Part number: 09 14 009 3101
Han® D-Sub module
Crimp termination
Female
Contacts: 9
Conductor cross-section: 0.08 ... 0.52 mm²
Rated current: 5 A
Polycarbonate (PC)
Zinc die-cast
RAL 7032 (pebble grey)
Han® D-Sub module
Crimp termination
Female
Contacts: 9
Conductor cross-section: 0.08 ... 0.52 mm²
Rated current: 5 A
Polycarbonate (PC)
Zinc die-cast
RAL 7032 (pebble grey)
| Number of power contacts | 9 |
| Contact insert without contacts | true |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 9 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 5 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 50 V |
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.08 ... 0.52 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.08 ... 0.52 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
Súvisiace produkty
09140093001
Názov produktu: Han D-Sub module, crimp male
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
17.79€ s DPH: 21.88€

