09140014651
Názov produktu: Han 1 Mod-M-s USB
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 1KS
37.79€ / KS
s DPH: 46.48€Han® USB module
for screw termination
Screw termination
Male
Contacts: 4
Conductor cross-section: 0.14 ... 0.5 mm²
Rated current: 1 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
for screw termination
Screw termination
Male
Contacts: 4
Conductor cross-section: 0.14 ... 0.5 mm²
Rated current: 1 A
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
| Number of power contacts | 4 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 4 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 1 A |
| Operating temperature | -40 ... 85 °C |
| Rated voltage | 50 V |
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Screw connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.14 ... 0.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.14 ... 0.5 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

