09110012651
Názov produktu: Han 1 HC 350A/4KV -male- 35-70 mm
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
69.21€ / KS
s DPH: 85.13€Inserts
Axial screw termination
Male
Polycarbonate (PC)
Polyamide (PA)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 350 A
Conductor cross-section: 35 ... 70 mm²
Copper alloy
Silver plated
Axial screw termination
Male
Polycarbonate (PC)
Polyamide (PA)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 350 A
Conductor cross-section: 35 ... 70 mm²
Copper alloy
Silver plated
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 350 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 2000 V |
| Rated surge voltage | 12 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Axial screw connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 35 ... 70 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 35 ... 70 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

