09320403001
Názov produktu: Han 40 EEE-M-C
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 1KS
25.34€ / KS
s DPH: 31.17€Part number: 09 32 040 3001
Inserts
Crimp termination
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 16 A
Size: 16 B
Contacts: 40
Conductor cross-section: 0.14 ... 4 mm²
09 32 040 3001
Inserts
Crimp termination
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 16 A
Size: 16 B
Contacts: 40
Conductor cross-section: 0.14 ... 4 mm²
09 32 040 3001
| Number of power contacts | 40 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 40 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 16 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 500 V |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Crimp connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.14 ... 4 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.14 ... 4 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |
Súvisiace produkty
09330006102
Názov produktu: Han E M Crimp Contact Ag 2.5 mm²/ 14 AWG
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
0.33€ s DPH: 0.41€
09330006105
Názov produktu: Han E M Crimp Contact Ag 1 mm
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
0.33€ s DPH: 0.41€
09330006118
Názov produktu: Han E M Crimp Contact Au
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
2.64€ s DPH: 3.25€
09330006122
Názov produktu: Han E M Crimp Contact Au
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
2.64€ s DPH: 3.25€
09330006123
Názov produktu: Han E M Crimp Contact Au WG 2.5 mm
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
2.64€ s DPH: 3.25€
19300161521
Názov produktu: Han B Hood Side Entry LC 4 Pegs M25
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: SKLADOM
13.55€ s DPH: 16.67€

