09210152701
Názov produktu: Han D 15 Pos. F Insert Wire Wrap
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 4KS
43.10€ / KS
s DPH: 53.01€Inserts
Wrap termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 10 A
Contacts: 15
Copper alloy
Silver plated
Wrap termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 10 A
Contacts: 15
Copper alloy
Silver plated
| Number of power contacts | 15 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 15 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 250 V |
| Rated surge voltage | 4 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Wrapped connection |
| With wire protection | false |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

