09380182701
Názov produktu: Han K 6/12 Pos. F Insert (2,5-8mm2)
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
101.14€ / KS
s DPH: 124.40€Inserts
Axial screw termination / screw termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 40 A
Size: 16 B
Contacts: 6
+ 12 additional signal contacts
Conductor cross-section: 2.5 ... 8 mm²
0.2 ... 2.5 mm² Signal
Copper alloy
Silver plated
Axial screw termination / screw termination
Female
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 40 A
Size: 16 B
Contacts: 6
+ 12 additional signal contacts
Conductor cross-section: 2.5 ... 8 mm²
0.2 ... 2.5 mm² Signal
Copper alloy
Silver plated
| Number of power contacts | 18 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Bus |
| Number of poles | 18 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 40 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 690 V |
| Rated surge voltage | 8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Other |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 2.5 ... 8 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 2.5 ... 8 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

