09380122601
Názov produktu: Han K 4/8 Pos. M Insert Screw Combi
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 16KS
Katalógová cena: 70.72€ bez DPH
Vaša cena:
53.40€ / KS
s DPH: 65.68€09380122601
Screw termination
Male
Polyamide (PA)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 80A
Size: 24B
Contacts: 4+ 8 additional signal contacts
Conductor cross-section:
1.5-16 mm² Power
0.5-2.5 mm² Signal
Copper alloy - Silver plated
| Number of power contacts | 12 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 12 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 80 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 400 V |
| Rated surge voltage | 6 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Screw connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 1.5 ... 16 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1.5 ... 16 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | HB |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

