09380062601
Názov produktu: Han K 4/2 Pin Male Insert 4 80 Amp & 2 H
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Skladom 3KS
54.08€ / KS
s DPH: 66.52€Part number: 09 38 006 2601
Inserts
Screw termination
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 80 A
Size: 16 B
Contacts: 4
+ 2 additional signal contacts
Conductor cross-section: 1.5 ... 16 mm²
0.5 ... 2.5 mm² Signal
Copper alloy
Silver plated
Inserts
Screw termination
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 80 A
Size: 16 B
Contacts: 4
+ 2 additional signal contacts
Conductor cross-section: 1.5 ... 16 mm²
0.5 ... 2.5 mm² Signal
Copper alloy
Silver plated
| Number of power contacts | 6 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 6 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 80 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 830 V |
| Rated surge voltage | 8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Screw connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 1.5 ... 16 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 1.5 ... 16 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

