09120033011
Názov produktu: Han Brid-RJ45C-Male insulation body.
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
16.63€ / KS
s DPH: 20.45€Inserts
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 3 A
Contacts: 2
+ RJ45
Conductor cross-section: 0.22 ... 0.32 mm² Stranded
0.26 ... 0.32 mm² Solid
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 3 A
Contacts: 2
+ RJ45
Conductor cross-section: 0.22 ... 0.32 mm² Stranded
0.26 ... 0.32 mm² Solid
| Number of power contacts | 2 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 2 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -40 ... 70 °C |
| Rated voltage | 24 V |
| Rated surge voltage | 0.8 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Other |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.22 ... 0.32 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.22 ... 0.32 mm² |
| Material of contact surface | Other |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

