09210644602
Názov produktu: Han D 64 Pos. M Insert Term.
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
323.74€ / KS
s DPH: 398.20€Inserts
Terminal block connector
Screw termination
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 24 B
Contacts: 64
Conductor cross-section: 0.2 ... 2.5 mm²
Copper alloy
Silver plated
Terminal block connector
Screw termination
Male
Polycarbonate (PC)
RAL 7032 (pebble grey)
Rated current: 10 A
Size: 24 B
Contacts: 64
Conductor cross-section: 0.2 ... 2.5 mm²
Copper alloy
Silver plated
| Number of power contacts | 64 |
| Contact insert without contacts | false |
| Contact type | Pin |
| Number of poles | 64 |
| Material connector insert | Thermoplastic |
| Rated current In | 10 A |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| Rated voltage | 250 V |
| Rated surge voltage | 4 kV |
| Pollution degree | 3 |
| Type of electric connection | Screw connection |
| With wire protection | false |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 0.2 ... 2.5 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 0.2 ... 2.5 mm² |
| Material of contact surface | Silver |
| Material of contact insert | Thermoplastic |
| Material contact | Other copper alloys |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| With protective conductor | true |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

