09404240881
Názov produktu: Han 24HPR Hood Top Entry 2x PG 29 with c
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
149.36€ / KS
s DPH: 183.71€Hood
Size: 24 B
Central locking lever (on the hood)
Stainless steel
Without cable entry
Material (hood/housing): Aluminium die-cast
Corrosion resistant
Degree of protection: IP65
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
Size: 24 B
Central locking lever (on the hood)
Stainless steel
Without cable entry
Material (hood/housing): Aluminium die-cast
Corrosion resistant
Degree of protection: IP65
IP68
IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653
| Arrangement of the cable lead-in | Without cable entry |
| Type of interlock | Central strap |
| Design of housing | Sleeve housing |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 - IP68 - IP69 / IPX9K acc. to ISO 20653 |
| EMC design present | Yes |
| Min. operating temperature | -40 °C |
| Max. operating temperature | 125 °C |
| shackle position | top section |
| Product type | Han 24HPR Hood w/o powder + entry |
| product article number of manufacturer | 09 40 424 0881 |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Brand | Han® HPR |
| Corrosion resistance | Han® HPR |
| Size | 24 B |
| Manufacturer product description | Hood, Size |
| certificate/approval | CE |
| material of housing | aluminium die-cast - Corrosion resistant |
| UV-resistant | Yes |

