09620030102
Názov produktu: Han 3 EMC Base Screw PG 13.5
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
23.44€ / KS
s DPH: 28.83€Screw mounted housing
Straight
Size: 3 A
Single locking lever
Steel
1x Pg 13.5
Material (hood/housing): Zinc die-cast
Uncoated
Unpainted
Degree of protection: IP44
IP65 / IP67
with seal screw 09 20 000 9918
Straight
Size: 3 A
Single locking lever
Steel
1x Pg 13.5
Material (hood/housing): Zinc die-cast
Uncoated
Unpainted
Degree of protection: IP44
IP65 / IP67
with seal screw 09 20 000 9918
| Type of interlock | Longitudinal strap |
| Design of housing | Screw mounted housing |
| Degree of protection (IP), mounted | IP44 - IP65/IP67 - with seal screw 09 20 000 9918 |
| EMC design present | Yes |
| Min. operating temperature | -40 °C |
| Max. operating temperature | 125 °C |
| shackle position | Subsection |
| Product type | Han 3EMV-eg-QB-13,5 |
| product article number of manufacturer | 09 62 003 0102 |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Brand | Han® EMC |
| number of cable inlets | 1 |
| Corrosion resistance | Han® EMC |
| Thread dimensions of cable entry | PG13.5 |
| Size | 3 A |
| Mounting method of the cable gland | PG |
| Manufacturer product description | Screw mounted housing, Straight, Size |
| certificate/approval | CE |
| material of housing | Zink - Zink print cast |
| UV-resistant | Yes |

