09400030402SP
Názov produktu:
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
29.12€ / KS
s DPH: 35.82€Hood
Size: 3 A
Toggle locking
Stainless steel
Top entry
1x Pg 13.5
Material (hood/housing): Zinc die-cast
Chromated
RAL 9005 (jet black)
Degree of protection: IP65
IP68
Size: 3 A
Toggle locking
Stainless steel
Top entry
1x Pg 13.5
Material (hood/housing): Zinc die-cast
Chromated
RAL 9005 (jet black)
Degree of protection: IP65
IP68
| Arrangement of the cable lead-in | vertical - top |
| Type of interlock | Bayonet |
| Design of housing | Sleeve housing |
| Degree of protection (IP), mounted | IP65 - IP68 |
| EMC design present | Yes |
| Min. operating temperature | -40 °C |
| Max. operating temperature | 125 °C |
| shackle position | Without |
| Product type | Han 3HPR-HTE-PG 13.5 Toggle locking |
| product article number of manufacturer | 09 40 003 0402 SP |
| Manufacturer name | HARTING Technology Group |
| Brand | Han® HPR |
| number of cable inlets | 1 |
| Corrosion resistance | Han® HPR |
| Thread dimensions of cable entry | PG13.5 |
| Size | 3 A |
| Mounting method of the cable gland | PG |
| Manufacturer product description | Hood, Size |
| certificate/approval | CE |
| material of housing | Zink - Zink print cast |
| UV-resistant | Yes |

