09330240502
Názov produktu: Han-Eco Modular Snap 24-HSE
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
31.28€ / KS
s DPH: 38.47€Shell housing
Rear mounting
Size: 24 B
High construction
Double locking lever
Polyamide (PA)
Fibre-glass reinforced
Side entry
1x
Material (hood/housing): Polyamide (PA)
Fibre-glass reinforced
RAL 9005 (jet black)
Degree of protection: IP10
Rear mounting
Size: 24 B
High construction
Double locking lever
Polyamide (PA)
Fibre-glass reinforced
Side entry
1x
Material (hood/housing): Polyamide (PA)
Fibre-glass reinforced
RAL 9005 (jet black)
Degree of protection: IP10
| Width | 57 mm |
| Height | 111 mm |
| Depth | 121 mm |
| Type of housing | Other |
| Material housing | Plastic |
| Coating housing | Other |
| Colour housing | Black |
| Position cable feed | Sideways |
| Position of the shackle | Base unit |
| With cable screw gland | false |
| Mounting method of the cable gland | None |
| With hinged lid | false |
| With distance piece | false |
| With sealing | false |
| Number of conduit inlets | 1 |
| Locking mechanism | Double locking levers |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Operating temperature | -40 ... 125 °C |
| EMC-version | false |
| Corrosion resistant | false |
| UV resistant | false |
| Degree of protection (IP), mounted | IP10 |

