09170409622
Názov produktu: SEK 17-4(2)M-S32-AU KONTAKT 1
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
8.39€ / KS
s DPH: 10.32€DIP connector
Rated current: 1 A
Thermoplastic resin (PC)
Beige
Contacts: 40
Rated current: 1 A
Thermoplastic resin (PC)
Beige
Contacts: 40
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Number of poles | 40 |
| Number of plug-in contact rows | 2 |
| Modular spacing contacts | 1.27 mm |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | 90° (upwards vertical) |
| Rated current In | 1 A |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Other |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

