09190169643
Názov produktu: SEK 19-16 (4) M-S32-AU KONTAKT
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
9.74€ / KS
s DPH: 11.98€PCB transition connectors
Solder termination
IDC termination
Rated current: 1 A
Thermoplastic resin (PC)
Beige
Contacts: 16
Solder termination
IDC termination
Rated current: 1 A
Thermoplastic resin (PC)
Beige
Contacts: 16
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Number of poles | 16 |
| Number of plug-in contact rows | 4 |
| Modular spacing contacts | 1.27 mm |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | 90° (upwards vertical) |
| Rated current In | 1 A |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | V0 |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

