14311614106000
Názov produktu: har-flexicon 3,50 FPH-16 GN SL
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
15.68€ / KS
s DPH: 19.29€Connectors
Connector
Horizontal
Push-in-spring-cage termination
Rated current: 11 A
Contacts: 16
Copper alloy
Tin plated
Coding: Please order coding pins separately.
PCB fixing: With screw flange
Polyamide (PA)
Polyphthalamide (PPA)
Green
Connector
Horizontal
Push-in-spring-cage termination
Rated current: 11 A
Contacts: 16
Copper alloy
Tin plated
Coding: Please order coding pins separately.
PCB fixing: With screw flange
Polyamide (PA)
Polyphthalamide (PPA)
Green
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 16 |
| Number of plug-in contact rows | 1 |
| Modular spacing connections | 3.5 mm |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 11 A |
| Rated voltage | 150 V |
| Rated surge voltage | 2.5 kV |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Other |
| Material insulation body | Polyamide (PA) |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 110 °C |
| Type of PCB fastening | Flange |

