14031516101000
Názov produktu: har-flexicon 5,00 TWPV-15 GN
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
7.12€ / KS
s DPH: 8.76€Connectors
PCB terminal block
Vertical
Push-in-spring-cage termination
Rated current: 12 A
Contacts: 15
Copper alloy
Tin plated
Polyamide (PA)
Green
PCB terminal block
Vertical
Push-in-spring-cage termination
Rated current: 12 A
Contacts: 15
Copper alloy
Tin plated
Polyamide (PA)
Green
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 15 |
| Number of plug-in contact rows | 1 |
| Modular spacing connections | 5 mm |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 12 A |
| Rated voltage | 300 V |
| Rated surge voltage | 4 kV |
| Material of contact surface | Tin |
| Type of electric connection | Other |
| Material insulation body | Polyamide (PA) |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 110 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

