15290602502000
Názov produktu: har-flex IDC fem w/st-rel 60pos PL1
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
7.42€ / KS
s DPH: 9.13€Connectors
Female connector
IDC insulation displacement termination
Contacts: 60
Straight
Copper alloy
Au over Pd/Ni
Mating side
Tin plated
Termination side
Performance level: 1
Liquid crystal polymer (LCP)
Female connector
IDC insulation displacement termination
Contacts: 60
Straight
Copper alloy
Au over Pd/Ni
Mating side
Tin plated
Termination side
Performance level: 1
Liquid crystal polymer (LCP)
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 60 |
| Number of plug-in contact rows | 2 |
| Modular spacing contacts | 1.27 mm |
| Modular spacing connections | 0.635 mm |
| Angle PCB/contact | 90° (upwards vertical) |
| Material of contact surface | Tin |
| Type of electric connection | Other |
| Material insulation body | Liquid crystal polymer |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

