17610042104
Názov produktu: HM-POWER male con.4 pol.. press-fit,pl 2
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
8.12€ / KS
s DPH: 9.99€Connectors
Male connector
Press-in termination
Rated current: 20 A
Contacts: 4
Angled
Copper alloy
Gold plated
Performance level: 2
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
Black
Male connector
Press-in termination
Rated current: 20 A
Contacts: 4
Angled
Copper alloy
Gold plated
Performance level: 2
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
Black
| Contact type | Other |
| Number of poles | 4 |
| Number of plug-in contact rows | 1 |
| Modular spacing contacts | 3 mm |
| Modular spacing connections | 3 mm |
| Angle PCB/contact | 0°/180° (horizontal) |
| Rated current In | 20 A |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Press-in connection |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

