09792966801
Názov produktu: HAR-BUS R-LM FE.,96POL.,EINL.,AFS2,2,57
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
5.83€ / KS
s DPH: 7.17€Connectors
Female connector
Wave soldering termination
Rated current: 2 A
Contacts: 96
Angled
Copper alloy
Noble metal
Mating side
Sn over Ni
Termination side
Performance level: 2
acc. to IEC 60603-2
Coding: Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
Female connector
Wave soldering termination
Rated current: 2 A
Contacts: 96
Angled
Copper alloy
Noble metal
Mating side
Sn over Ni
Termination side
Performance level: 2
acc. to IEC 60603-2
Coding: Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
| Contact type | Other |
| Number of poles | 96 |
| Number of plug-in contact rows | 3 |
| Modular spacing contacts | 2.54 mm |
| Modular spacing connections | 2.54 mm |
| Angle PCB/contact | 0°/180° (horizontal) |
| Rated current In | 2 A |
| Material of contact surface | Tin |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Length pin | 3 mm |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Flange |

