09062312881
Názov produktu: DIN-Power MH24+7FTC1-1
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
10.66€ / KS
s DPH: 13.11€Connectors
Female connector
Crimp termination
Faston termination
Rated current: 6 A
15 A
Contacts: 31
Copper alloy
Silver plated
Mating side
power contacts
Silver plated
Termination side
power contacts
Coding: Hole coding
Shroud coding
Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
Female connector
Crimp termination
Faston termination
Rated current: 6 A
15 A
Contacts: 31
Copper alloy
Silver plated
Mating side
power contacts
Silver plated
Termination side
power contacts
Coding: Hole coding
Shroud coding
Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 31 |
| Modular spacing contacts | 3.81 mm |
| Angle PCB/contact | Other |
| Rated current In | 6 A |
| Material of contact surface | Silver |
| Type of electric connection | Other |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Flange |

